niedziela, 18 października 2015

Tydzień z książką- "W sieci korzyści. Jak wykorzystać LinkedIn w kontaktach zawodowych"

Oprócz kryminałów czytam tez ciekawe poradniki. Jako iż jestem na etapie zawirowań zawodowych, zastanawiam się nad zmianami, obraniem zupełnie nowego kursu, stwierdziłam że dobrze wypełniony profil w LinkedIn będzie mi pomocny. Sięgnęłam więc po "Jak wykorzystać LinkedIn w kontaktach zawodowych", Wayna Breitbartha.Czym jest LinkedIn?
LinkedIn jest czymś w rodzaju Facebooka dla specjalistów. Może być twoim wirtualnym CV jeśli szukasz pracy lub bazą potencjalnych pracowników jeśli akurat chcesz kogoś zatrudnić lub jesteś rekruterem.

Dla kogo?
Odpowiedź jest prosta: dla każdego. Niezależnie od tego czy aktualnie szukasz nowej pracy czy nie, profil w LinkedIn może być Twoją zawodową wizytówką, Jeśli jesteś studentem, nie masz dużego doświadczenia, ale np. udzielasz się jako wolontariusz,lub działasz w rożnych organizacjach, stowarzyszeniach w LinkedIn masz również możliwość podkreślić ten rodzaj aktywności i zwrócić na siebie potencjalnych pracodawców.
I wreszcie dla przedsiębiorców, jako wizytówka Waszej firmy.

Jakie rady znajdziecie w książce?
Autor uczy jak wykorzystać wszystkie możliwości (warto zwrócić uwagę., że głównie darmowej wersji)  konta LinkedIn, tak aby w 100% wykorzystać jego potencjał.  jest to książka zarówno dla osób które swoją przygodę z portalem dopiero rozpoczynają jak również dla osób które konto już mają, ale chcą je uzupełnić i wykorzystać w pełni . Do tej drugiej grupy należę ja.

Dowiecie się jak założyć konto, dlaczego odpowiednie zdjęcie to połowa sukcesu, jak wypełnić profil aby był atrakcyjny dla waszych przyszłych pracodawców, klientów lub przyszłych partnerów, jak budować sieć kontaktów, czym i jak ważne są rekomendacje, słowem wszystko co musicie wiedzieć aby Wasza kariera ruszyła z miejsca.

Sama będę modyfikowała swój profil. Obecny jest dość nędzny (chyba tylko mój Facebook z imieniem i nazwiskiem wygląda gorzej), wypełniony po angielsku (obawiam się o jakość tłumaczenia), bez zdjęcia, tylko podstawowe informacje. Mam zamiar zmienić profil podążając za wskazówkami  z książki, jeśli pozostanę przy wersji angielskiej to poproszę o kogoś o pomoc w tłumaczeniu żeby nie wpaść na głupich błędach jeśli zależy mi na profesjonalnym profilu. . W każdym razie jako uzupełnienie dzisiejszego wpisu podzielę się z Wami moimi uwagami i spostrzeżeniami z uzupełniania własnego profilu w następnych tygodniach

Warto wspomnieć słowo o autorze, którego historia pokazuje jak przypadkiem można znaleźć na siebie pomysł. Wayne Breitbarth zajmował się (i wciąż się zajmuje) sprzedażą mebli biurowych, potem poznał LinkedIn, zagłębiał się w jego tajniki po to, żeby stworzyć wizytówkę własnej firmy, a w końcu zaczął  dzielić się z ludźmi na całym świecie swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie tego portalu stając się oficjalnym,ale niezależnym trenerem LinkedIn.

Pozdrawiam
K.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz