piątek, 28 marca 2014

sexercise

Widzieliście nowy teledysk Kylie Minogue?
Podobno wzbudza wiele kontrowersji, klasyfikują jako soft porno, w komentarzach oburzeni internaucin grzmią, że "nie wypada".
Dlaczego nie wypada? Bo Kylie ma 45 lat.
Ja nie widzę w tym teledysku nic nieprzyzwoitego, owszem podtekst seksualny jest wyraxny, ale nie ma tu krzty wulgarności. Problemem jest więc sam wiek? Idę o zakład, że gdybyśmy go nie znali, widzielibyśmy tylko seksowną kobietę wyginającą się na ekranie i skaczącą na fitball-u. Nic strasznego i nic innowacyjnego, takich teledysków jest masa. Weźmy na tapetę pierwszy lepszy teledysk hiphopowego wykonawcy gdzie złoto, kasa i silikonowe biusty w skąpym bikini atakują nas dużo przed 22. Są też teledyski, gdzie nawet skromnego bikini już zabrakło i zamiast niego pojawia się tylko zamazany pasek na wysokości damskich sutków (właśnie, czemu te męskie nie są cenzurowane?).
A pamiętacie "Call on me", w którym również był wątek seksownego aerobiku?  Trzy i pół  minuty patrzenia na wyginające się kobiety, zbliżenia na tyłek, biust i spocone brzuchy. Działało na wyobraźnię, aż głupio było z facetem to oglądać. I co? Nikt nie protestował, bo na wspomnianych teledyskach wyginają się nastolatki, ewentualnie 20-latki?
A co z kobietami po trzydziestce czy czterdziestce (nie wspominając o starszych)? Im już nie wolno? Czy 45 letnia Kylie straszy cellulitem, obwisłymi piersiami czy brzuchem zmasakrowanym przez wielokrotne ciąże? Nie, jej ciało jest wciąż jędrne, piękne, jakby pozbawione wad  a i tak wzbudza niesmak.
A ja wolę Kylie niż Miley wytykającą język i wykonującą ruchy nie dające nawet złudzeń jakiejkolwiek dwuznaczności.
Kiedy byłam dzieckiem czy nastolatką też dziwnie odrażająca wydawała mi się myśl, ze ludzie w wielu moich rodziców mogą jeszcze uprawiać seks. Dziś sama jestem w tym wieku, który kiedyś uważałam, ze nadaje się już tylko na seksualną emeryturę i wiecie co? Do jasnej cholery ani myślę się na nią wybrać. Czuję się znacznie atrakcyjniejsza niż 10 lat temu, seks jest rzadszy ale fajniejszy, chociaż od 10 lat z tym samym facetem, po prostu ciało odczuwa już inaczej, lepiej, ciekawiej...
Jeżeli za 10 lat ktoś uzna moje zachowanie za nieprzyzwoite to jego zdanie wyląduje centralnie w moim nieprzyzwoitym tyłku.
Także brawo Kylie, pokaż wszystkim młodym gwiazdkom, nieudolnie wyginającym się imitując akty seksualne kiedy śpiewają o poszukiwaniu pierwszej prawdziwej miłości co to znaczy być prawdziwiwą kobietą.

2 komentarze:

  1. a może to oburzone nastolatki i inne zakompleksione kobiety tak krytykują ten teledysk, bo chciałyby wygladać jak Kylie. A ona cóż im starsza tym piękniejsza. Teledysk mi się podoba i nie widzę w nim nic zdrożnego. I podobnie jak ty czuję się atrakcyjniejsza teraz niz 20 lat temu, pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co najdziwniejsze, to nawet nie zakompleksione kobiety, co chyba mężczyźni częściej krytykowali ten teledysk. Pozdrawiam również

      Usuń